مشاور املاک کیست ؟

ashome-Image ashome-Image ashome-Image ashome-Image

یکی از بهترین و پر درآمد ترین مشاغل که امروزه طرفداران زیادی بین خانوم ها و آقایان پیدا کرده است و افراد زیادی را مشاهده می کنیم که در این زمینه در حال فعالیت هستند، مشاور املاک می باشد. شاید شما نیز جزء دسته افرادی باشید که علاقه بسیار زیادی به این شغل بی نظیر داشته باشید. پس با آس هوم همراه باشید.

ashome

مشاور املاک به چه کسی می گویند؟

ashome ashome

در ابتدا این مقاله به این موضوع می پردازیم که اصلا مشاوره املاک کیست و چه خصوصیاتی دارد؟ مشاور املاک فردی است که در زمینه فروش و یا خرید تمامی ملک ها مانند زمین، خانه، باغ، باغچه و …. دارای اطلاعات کامل می باشد. مشاور املاک فردی است که علاوه بر داشتن اطلاعات در زمینه فروش ملک، زمینه موارد حقوقی آن نیز دارای اطلاعات بسیاری می باشد، به این صورت که فردی که به او مراجعه می کند باید بداند که چگونه باید پاسخ آن فرد را بدهد و در تمامی زمینه ها او را راهنمایی کند. در ادامه مطلب به این موضوع می پردازیم که اصلا وظیفه این فرد چیست و چه کار هایی را باید در حیطه مشاور املاک بودن ارائه دهد.

وظیفه مشاور املاک چیست؟

ashome ashome

در این قسمت به وظیفه مشاور املاک و صفر تا صد تبدیل شدن به یک مشاور املاک موفق می پردازیم. در ابتدا یک مشاور املاک موفق وظیفه دارد که گوش شنوا برای مراجعه کننده باشد. او باید کاملا به فردی که به او مراجعه می کند گوش دهد و خواسته او را در نظر بگیرد تا بتواند با توجه به آن خواسته موارد مورد نظر را به او ارائه دهد. وظیفه بعدی یک کارگزار املاک حرفه ای این است که او بتواند به درستی ملک های مورد نظر را ارائه دهد. اگر مشاور املاک تنها سود و منفعت خود را در نظر بگیرد، به هیچ عنوان نمی تواند به درستی موارد را به خریداری ارائه دهد و دچار مشکل می شود. مورد بعدی این است که وظیفه دارد انتخاب را به عهده خریدار بگذارد. او باید به گونه ای رفتار کند که در زمینه کاری به صورت بی طرف باشد. پا فشاری بر روی خرید ملک ها باعث پایین آوردن وجهه کاری او می شود.

یک مشاور املاک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ashome ashome

در این قسمت به معرفی ویژگی های مشاور املاک حرفه ای می پردازیم تا شما بتوانید به درستی با پیروی کردن از این ویژگی ها خود را به عنوان یک کارگزار املاک بی نظیر ارائه دهید. حال این ویژگی ها چه چیزی می باشد؟
یک مشاور املاک حرفه ای باید همواره در کار خود مصمم باشد. او باید بداند که به چه دلیل دارد این کار را انجام می دهد و کار خود را به درستی ارائه دهد، هم چنین باید همواره آماده پاسخگویی به افراد باشد. مورد بعدی در ویژگی یک مشاور املاک حرفه ای این است که اصلا نباید درمورد نظر های خریدار بحث کند. بحث کردن این حس را به فرد می دهد که انگار مشاور ملک مورد نظر خود را می خواهد بفروشد، نه ملک مورد نظر آن ها.
مورد بعدی این است که یک کارگزار املاک حرفه ای باید به روز باشد. او باید روزانه فایل های مربوط به ملک را دریافت کند و ملک های جدید تر را برای خود داشته باشد تا بتواند خرید و فروش یا رهن و اجاره بیشتری را در ماه انجام دهد.

برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای، پیشنهاد ما به شما استفاده از سیستم فایلینگ املاک آس هوم می باشد
همین حالا ثبت نام کن

چگونه می توانیم به عنوان یک مشاور املاک فعالیت کنیم؟

ashome ashome

اگر نظر دیگر افراد را در این زمینه بپرسید، به شما می گویند که باید ابتدا مراحل قانونی را طی کنید. ولی ما این نظر را داریم که شما باید ابتدا علم کافی و علاقه کافی برای انجام این کار را داشته باشید و سپس به دنبال مراحل قانونی بروید. شما اگر به عنوان یک مشاور املاک خوب علم کافی را نداشته باشید، به هیچ عنوان نمی توانید حتی یک ملک ده متری را بفروشید و در مقابل اگر علاقه به انجام این کار را نداشته باشید، هیچ وقت در محل کار خود حاضر نیستید که حتی همان ملک ده متری را بفروشید!
پس پایه و اساس این موضوع علاقه و علم است و سپس مراجعه به انجام مراحل قانونی می باشد که آن هم نیز مراحل مربوط به خودش را دارد.

شغل مشاور املاک چه ویژگی هایی دارد؟

ashome ashome

حال که با ما همراه بودید و تا به این قسمت مشاهده کردید که یک کارگزار املاک برتر چه ویژگی هایی دارد، به سراغ شغل مشاور املاک و ویژگی های آن می رویم و در قالب سه تیتر آن را برای شما عزیزان ارائه می دهیم تا بیشتر از قبل با این شغل بی نظیر و پر درآمد آشنا شوید. با ما همراه باشید.

نیازمند یک زمان کاری مشخص نیست

ashome ashome

نیازی نیست شما حتما در ساعت مقرر در بنگاه املاک خود باشید. به لحاظ ساعت کاری، شغل مشاور بسیار انعطاف پذیر است و برای افرادی که به عنوان شغل دوم به این موضوع نگاه می کنند بسیار کاربردی می باشد.

خستگی بسیاری را برای فرد به وجود نمی آورد

ashome ashome

شغل مشاور املاکی خستگی بسیار کمی را برای فرد به وجود می آورد. این شغل نیازمند تعامل است نه نیازمند ارائه بدنی. پس مانند دیگر شغل ها که حرکت در آن مورد استفاده است، خستگی برای فرد به وجود نمی آورد.

درآمد بسیار بالایی برای فرد دارد

ashome ashome

کسب درآمد از طریق شغل مشاور املاک بسیار بالا می باشد. به طوری که شما اگر بتوانید با علم خود در این شغل یک معامله خوب را انجام دهید، درآمد نیازمند برای چندین ماه خود را در یک معامله کسب کرده اید.

شغل مشاور املاک چه معایبی دارد؟

ashome ashome

هر حرفه و کاری مشکلات و معایب مربوط به خود را دارد این موضوع درمورد شغل کارگزار املاک نیز صدق می کند. در این قسمت به معایب شغل مشاور املاک می پردازیم.

دید عموم به این شغل متفاوت است

ashome ashome

به دلیل وجود افراد بسیار زیاد و سودجو در این حیطه کاری، عموم به این شغل دید مثبتی ندارند با این که تمامی افراد در این شغل به یک مدل رفتار نمی کنند.

تضمینی نیست که شما در یک ماه حتما کسب درآمد کنید

ashome ashome

این موضوع برای افرادی که نیازمند به درآمد ثابت هستند ایجاد مشکل می کند. هیچ تضمینی در شغل کارگزار املاک نیست که شما در یک ماه فروش یا رهن و اجاره داشته باشید. ممکن است یک ماه به عنوان مثال صد میلیون درآمد داشته باشید و ماهه بعدی هیچ درآمدی وجود نداشته باشد.

شغل مشاور املاک بسیار پر استرس است

ashome ashome

این شغل درصد استرس بالایی را برای خود دارد و ممکن است بسیاری از افراد نتوانند موضوع عصبی این شغل را تحمل کرده و در آن ادامه دهند.